Zapraszamy na rozważania prowadzone przez księdza w kaplicy Sołka w każdą sobotę o godzinie 18:45. (Uwaga: w lipcu w sierpniu, wtorki o godzinie 19.00)

Wtorki dla studetnów

Utworzono: sobota, 01, kwiecień 2017

W najbliższy wtorek, 4 kwietnia o 20:30 odbędzie się spotkanie "Zagnij Księdza" prowadzone, rzecz jasna, przez ks. Stanislaw Urmanski. Natomiast spotkanie filozoficzne prowadzone przez Pawła Słoniaka odbędzie się w poniedziałek 10 kwietnia, od 19:30 do ok. 21:15, w trakcie oczywiście kolacja (chętnych prosimy o zapisanie się do poniedziałku do 8:45 rano). Spotkanie filozoficzne będzie miało formę warsztatów. Uczestnicy powinni przeczytać na warsztat "Obronę Sokratesa" (http://katedra.uksw.edu.pl/dydaktyka/cwiczenia/platon.pdf).

Zachęcamy do zapisywania się na kolację o 20:00 lub do przyjścia bezpośrednio na spotkanie. Warto zaprosić kolegów! Do zobaczenia!!!  :)

Rodzina - między biologią a teologią

Utworzono: sobota, 01, kwiecień 2017

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z prof. dr hab. Janem Holeksą, który zajmuje się ekologią roślin, głównie roślinną częścią ekosystemów leśnych, a także interakcjami między
roślinami a zwierzętami.
Nasz gość opowie o swojej niedawno wydanej książce, którą mamy w Sołku - warto zapoznać się z rozdziałem III (książka jest dostępna w salonie). Poniżej recenzja książki

Zapraszamy we wtorek 18 kwietnia na 20:30. Do zobaczenia!

Recenzja:
Książka systematyzuje poglądy biologów na naturę człowieka i rodziny jakie formułują w oparciu o własne badania. Poglądy te są zestawione, porównane z nauką Kościoła odnośnie natury ludzkiej i roli rodziny. Publikacja rzuca światło na błędy wnioskowania, nadinterpretacje, konstruowanie błędnych teorii i ideologii w oparciu o badania naukowe, z drugiej strony pokazuje, że właściwie odczytanie fakty biologiczne służą lepszemu rozumieniu natury człowieka i rodziny, współgrają z nauczaniem Kościoła i mogłyby służyć dobru społeczeństwa.

Poważnym atutem książki jest szukanie jedności między nauką a wiarą, która dla nas chrześcijan jest niepodważalna. Rozdźwięk między biologią a wiarą jest szczególnie intensywny, a wygląda, że daleki od racjonalności. Symbolem tego rozłamu jest teoria ewolucji K. Darwina, która poczyniła poważne zamieszanie i mętlik w głowach wielu ludzi. Od tego czasu szczególnie w biologii piętrzą się uprzedzenia i narasta wrogość do Prawdy. Autor zwraca uwagę, że biologia nie posiada podstaw badawczych do sądowania w kwestiach duchowych.

Książka "Rodzina między biologią a teologią" składa się z czterech głównych rozdziałów. Pierwszy zawiera wizję człowieka i rodziny w oparciu o aktualne odkrycia biologii (uwaga: obraz jest przygnębiający, główny dogmat: człowiek to zwierzę i nic więcej); drugi rozdział zawiera nauczanie Kościoła o człowieku i rodzinie w oparciu o KKK; trzeci zwiera konsekwencje powszechnego stosowania teorii biologicznych w życiu społecznym oraz stanowisko Kościoła reagującego na negatywne zjawiska; czwarty stara się znaleźć drogi współdziałania odkryć biologicznych z nauczaniem Kościoła.

Książka Profesora Holeksy stanowi wkład w budowanie dialogu i poważny krok w ukierunkowaniu badań naukowych na rzetelne poszukiwanie Prawdy. Powinna zostać rozpowszechniona wśród biologów, teologów, osób, które są zaniepokojone odkryciami naukowymi, które burzą fundamenty człowieczeństwa, osób zdezorientowanych w gmatwaninie teorii i ideologii.

Rekolekcje w Dworku

Utworzono: sobota, 25, marzec 2017

Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów i licealistów do wzięcia udziału w rekolekcjach w Dworku k. Mińska Mazowieckiego. To świetna okazja do nabrania siły do nauki i pracy, w tym pracy nad sobą.

Najbliższe terminy:

  • od czwartku 11 maja do niedzieli 14 maja
  • od czwartku 31 sierpnia do niedzieli 3 września 
  • (początek zawsze o 19:45, koniec o 16:00)

Czasami istnieje możliwość zabrania się samochodem z kimś z Sołka (prosimy o wcześniejszy kontakt). 

Więcej info: mat.zienkiewicz@gmail.com

 

Zagnij księdza!

Utworzono: poniedziałek, 06, marzec 2017

Zagnij księdza! (wtorek, 21 marca, godz. 20:30)

Co jest ważne w życiu? Jak to wyjaśnić kolegom? Słyszałeś o Bogu ale nie jesteś pewien czy to prawda? Nie rozumiesz tego, czego naucza Kościół? 
Jeśli odpowiadasz tak na te lub podobne pytania, zapraszamy na spotkanie w Sołku 21 marca o 20:30. Napisz do naszego kapelana na stanislaw.urmanski@gmail.com, albo na fb Stanisław Urmański jakiekolwiek pytanie, nawet najbardziej zwariowane, dotyczące wiary i dobrego życia i przyjdź na spotkanie, na pewno uzyskasz ciekawą odpowiedź.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie: 21.III. Do zobaczenia!

Jak zdobyć swój niezwykły szczyt

Utworzono: wtorek, 28, luty 2017

Jak zdobyć swój niezwykły szczyt - spotkanie z Bartłomiejem Wróblewskim: posłem, doktorem prawa konstytucyjnego, zdobywcą korony Ziemi i członkiem korporacji akademickich. Zapytamy naszego gościa o zdobycie korony Ziemi od strony organizacyjnej, tzn. jak taki cel pogodzić z życiem zawodowym, jak takie przedsięwzięcie przygotować, opracować i wreszcie wykonać. 
Będzie można zadawać też inne pytania.


Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia 28.03!
 

Rekolekcje w Dębogórze

Utworzono: sobota, 25, luty 2017

Informacja dla licealistów i studentów: w dn. 16-19 marca odbędą się rekolekcje w Dębogórze k. Poznania. W planie m.in. codzienna Msza Święta, kilka rozważań, możliwość Spowiedzi i rozmowy z księdzem. Koszt: 190 zł. Prosimy o wpłacenie zaliczki (50 zł) do 5 marca, całość do 12 marca. Więcej info i zgłoszenia u Mateusza Zienkiewicz(mat.zienkiewicz@gmail.com, 696 262 196).

Szaleństwo nauki w Tucznie

Utworzono: niedziela, 15, styczeń 2017

Serdecznie zapraszamy na szaleństwo nauki w Tucznie (20-22 stycznia). Przyjazd w piątek 20.01 ok. godz. 17:00, powrót w niedzielę 22.01 po południu. Zapewniamy dobre warunki do intensywnej nauki i rozsądnego odpoczynku. Orientacyjny koszt: 80 zł. Kontakt: mat.zienkiewicz@gmail.com

UNIV - Świat w ruchu

Utworzono: wtorek, 06, grudzień 2016

wtorek 13.12, godz. 20:30

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone Kongresowi UNIV (http://www.univforum.org/en/history), który odbywa się co roku podczas Wielkiego Tygodnia w Rzymie. UNIV to okazja, by przeżyć najważniejsze święta chrześcijaństwa w samym jego sercu, a także do tego, by poznać wielu wspaniałych ludzi z całego świata. W tym roku tematem UNIVu jest "The world in movement".

Do zobaczenia we wtorek!

PS. Osoby, które chcą przyjść wcześniej na kolację o 20:00, są proszone o poinformowanie o tym Luisa (609805327) do wtorku 13.12, do godz. 8:45 rano.

Wolontariat - odwiedziny w "Arce"

Utworzono: sobota, 03, grudzień 2016

Zachęcamy i zapraszamy na wolontariat z Sołkiem! Najczęstszą formą wolontariatu, którą od lat praktykujemy są odwiedziny w "Arce" przy ul. Żytniej 34 (http://www.larche.org.pl/wsp-poznan/). Chodzi o to, by po prostu umilić czas osobom, które często czują się osamotnione w swojej sytuacji życiowej (np. chorobie), poprzez zainteresowanie i rozmowę. 

Zachęcamy do dołączenia się do odwiedzin, które odbywamy w każdy drugi piątek miesiąca z "Akademią Opiekuna" (warto upewnić się u Mateusza Zienkiewicza: mat.zienkiewicz@gmail.com), ok. godz 17:40 (wyjazd z Sołka ok. 17:20).

Piłka przy Młyńskiej

Utworzono: sobota, 03, grudzień 2016

Zapraszamy wszystkich studentów, licealistów i gimnazjalistów na cotygodniową sobotnią piłkę. Gramy na hali UAM przy ul. Młyńskiej 15. Zapraszamy WSZYSTKICH: nie tylko weteranów, stałych bywalców - można przyjść nie będąc Messim ani Ronaldo, a także mając kilkuletnią przerwę w grze czy w chodzeniu do Sołka.

Plan taki sam jak w zeszłym roku:
18:45-19:15 rozważanie w kaplicy Sołka 
19:15-19:30 błogosławieństwo Najśw. Sakramentem
wyjazd na halę
20:00-21:00 piłka (ul. Młyńska 15 http://mapa.targeo.pl/uam-mlynska-15-poznan~5752651/hala-sportowa/adres)

Do zobaczenia!

P.S. Polecamy kupienie abonamentu na piłkę (zapłać 40 zł z góry na cały miesiąc i oszczędzaj nawet do 25 zł miesięcznie!). Zbiera go Mateusz Marczyk (https://www.facebook.com/mateusz.marczyk.9?fref=ts).

Opiekę duchową nad Sołkiem sprawuje Opus Dei, Prałatatura Personalna Kościoła katolickiego. Odpowiedzialny za stronę: www.solek.pl

Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free