2018 w Sołku…


Rok 2018 obfitował w różnorodne wydarzenia odbywające się w i wokół naszego Ośrodka.

Prawo naturalne
W czerwcu 2018 r. rozpoczęły się comiesięczne spotkania dotyczące prawa naturalnego. Naszymi gośćmi byli m. in. prof. Marek Piechowiak z SWPS, prof. Michał Michalski z UAM i prof. Adam Szafrański z UW.
Więcej informacji w zakładce PRAWO NATURALNE.

Klub Sołek
W listopadzie 2018 r. wznowiliśmy zajęcia Klubu Sołek dla chłopców w wieku 11-14 lat. W trakcie zajęć odbywają się gry terenowe i planszowe, kręcenie filmów krótkometrażowych oraz zajęcia sportowe.
Więcej informacji: Michał Pawlak (michal.pawlak98@gmail.com, 730 180 013)

Wolontariat 
W sierpniu odbył się pierwszy obóz edukacyjny w Jastrowiu. Studenci różnych poznańskich uczelni przez tydzień dzielili się wiedzą z młodszymi kolegami – szczegółowa relacja na naszej stronie internetowej http://solek.pl/akademik-dla-studentow/jastrowie-2018/
W 2019 r. obóz w Jastrowiu będzie trwał 2 tygodnie. Spodziewamy się większej liczby zarówno wolontariuszy, jak i uczestników.

Jadłodajnia
Od października 2018 r. mieszkańcy Akademika i ich przyjaciele co tydzień poświęcają swój czas dla potrzebujących. W każdą sobotę pomagamy przygotowywać posiłki dla osób bezdomnych w jadłodajni sióstr Elżbietanek.

Patronat Ośrodka
W 2018 r. dzięki hojności darczyńców spłaciliśmy raty pożyczki na budowę domu w wysokości 243 tys. zł. Serdecznie dziękujemy za każdą, choćby najmniejszą wpłatę. Przed nami kolejne wyzwania.

Call Now Button