2018 w Sołku…


Rok 2018 obfitował w różnorodne wydarzenia odbywające się w i wokół naszego Ośrodka.

Prawo naturalne
W czerwcu rozpoczęły się comiesięczne spotkania dotyczące prawa naturalnego. Naszymi gośćmi byli m. in. prof. Marek Piechowiak z SWPS, prof. Michał Michalski z UAM i prof. Adam Szafrański z UW. Najbliższe spotkanie 25 stycznia o 18:00 z prof. Justynem Piskorskim z UAM.
Więcej informacji: Andrzej Malinowski (andrzej.w.malinowski@gmail.com)

Klub Sołek
W listopadzie wznowiliśmy zajęcia Klubu Sołek dla chłopców w wieku 11-14 lat. W trakcie zajęć odbywają się gry terenowe i planszowe, kręcenie filmów krótkometrażowych oraz zajęcia sportowe.
Więcej informacji: Michał Pawlak (michal.pawlak98@gmail.com, 730 180 013)

Wolontariat 
W sierpniu odbył się pierwszy workcamp edukacyjny w Jastrowiu. Studenci różnych poznańskich uczelni przez tydzień dzielili się wiedzą z młodszymi kolegami – szczegółowa relacja na naszej stronie internetowej http://solek.pl/akademik-dla-studentow/jastrowie-2018/
W 2019 r. workcamp w Jastrowiu będzie trwał 2 tygodnie, spodziewamy się większej liczby zarówno wolontariuszy, jak i uczestników.

Jadłodajnia
Od października mieszkańcy Akademika i ich przyjaciele co tydzień poświęcają swój czas dla potrzebujących. W każdą sobotę pomagamy przygotowywać posiłki dla osób bezdomnych w jadłodajni sióstr Elżbietanek.

Patronat Ośrodka – serdecznie dziękujemy za wsparcie
W tym roku dzięki hojnemu wysiłkowi darczyńców spłaciliśmy raty pożyczki za budowę domu w wysokości 243 tys. zł. Pokazuje to wielką hojność licznych osób, traktujących Sołek jako coś swojego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo Ośrodek w tym roku. Przed nami kolejne wyzwania.