Opinie absolwentów

Mieszkałem w Sołku podczas pierwszych 3 lat studiów. Z pewnością atmosfera panująca w Sołku bardzo mi ułatwiła szybkie wdrożenie się w akademickie realia i pozwoliła zorganizować sobie czas na naukę. W Ośrodku zawiązałem również wiele trwałych przyjaźni oraz korzystałem z kierownictwa duchowego.

Mikołaj Kamiński, absolwent wydziału lekarskiego. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 

Do Sołka wprowadziłem się na ostatnim roku magisterskich Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, ponieważ wiedziałem, że czeka mnie bardzo pracowity i intensywny rok ze względu na liczne i wymagające zajęcia, takie jak na przykład nauka języka chińskiego.  Życie w Ośrodku oraz formacja, z której mogłem tam korzystać, nauczyły mnie uporządkowania i samodyscypliny. Nauce sprzyjał też domowy i przepełniony życzliwością klimat. Obecnie piszę doktorat z dziejów relacji europejsko-chińskich, a umiejętności i cechy wyniesione z Sołka mi w tym znacząco pomagają. Z formacji Opus Dei korzystam do dzisiaj, a przyjaźnie zawarte w Akademiku nadal trwają. Polecam Sołek każdemu kto poważnie traktuje swoje studia i chce twórczo przeżywać swoją młodość. 

Piotr Ewertowski, doktorant na UAM w Poznaniu

W Sołku mieszkałem przez pierwsze 3 lata studiów. Idąc na studia zainteresowałem się tym akademikiem, ponieważ słyszałem, że gwarantuje on bardzo dobre warunki do nauki. Krótko po tym jak się wprowadziłem przekonałem się że istotnie tak jest. Nie była to jednak jedyna zaleta Sołka. Podczas mojego pobytu zawiązałem tam bardzo wiele trwałych przyjaźni i poznałem dużo życzliwych mi osób. Akademik poza rozwojem intelektualnym umożliwił mi też  formację oraz rozwój sportowy dzięki siłowni. Polecam Sołek każdemu kto chce produktywnie spędzić czas studiów!

Maciej Sych, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu